Czy mój biustonosz jest dobrze dobrany ?
 


OBWÓD
Pamiętaj, że obwód biustonosza dźwiga cały ciężar twojego biustu, dlatego powinien dość ciasno przylegać do ciała w poziomej linii. Przy źle zmierzonym obwodzie pod biustem (za luźnym) podczas unoszenia rąk do góry dolne fiszbiny przesuwają się na piersi.

 

 

        

Konsekwencją źle zmierzonego obwodu jest również unoszenie się tyłu biustonosza ku górze. Nosząc zbyt luźny biustonosz piersi nie są dobrze podtrzymane a cały ich ciężar spoczywa na ramionach.

  MISECZKA
 Właściwie dobrana miseczka to taka, której górna część gładko przylega do piersi. Fiszbina powinna okalać całą pierś i jednocześnie celować w środek pachy.
Za duża miseczka to taka, której górna część marszczy się i odstaje od piersi. Należy również zwrócić uwagę, że boczna część miseczki wbija się w ramię a fiszbiny nie celują w środek pachy.

 Za duża miseczka

 

 

Za mała miseczka nie obejmuje całej piersi tworząc nieestetyczne wybrzuszenie, „bułeczkę”, nad górną krawędzią miseczki. Jednocześnie zauważamy, że mostek stanika nie przylega do naszego mostka. W przypadku za małej miseczki fiszbiny nie okalają całej piersi i wbijają się w jej boczną część.

Za mała miseczka

  RAMIĄCZKA
 Za luźne ramiączka łatwo spadają z ramion. Jeśli po ich skróceniu tył biustonosza przesuwa się w górę, oznacza to zbty luźny rozmiar pod biustem. Warto również pamiętać, że kobiety o obfitych biustach powinny nosić ramiączka na kościach ramion co zmniejsza ryzyko wrzynania się ramiączka w skórę.  
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl